Starbucks

Starbucks oslavuje výzvy k návratu zaměstnanců do kanceláře

Návrat zaměstnanců do kanceláří už se plánuje ve velkém. Šíření delta varianty koronaviru tyto plány odsunout, tlak v podnicích na návrat zaměstnanců do kanceláří je velký. Přesto ale některé společnosti přešly na práci na dálku trvale, některé budou pracovat hybridně a vrátí tak své zaměstnance pouze na několik dní v týdnů.

Můžeme ale očekávat, že v příštím roce budou zaměstnanci trávit více času než letos. Jak z tohoto trendu mohou těžit investoři? Například společnost Starbucks  (NASDAQ:bude z návratů jen těžit. Oblíbenou zastávkou při cestě do práce jsou drive-thru Starbucks a to na kávu nebo i snídani. Navíc se lidé mohou i během pracovní přestávky zajít na přestávku právě do Starbucks.

Během pandemie byla společnost nucena uzavřít některé svoje provozovny, čímž došlo k posunu tržeb. Starbucks se přeorientoval na digitální objednávky a to jak na vyzvednutí tak k doručení. Bylo možné vypozorovat trend, že lidé, kteří trávili více času doma sice chodili do provozovny méně často, ale zato utratili více při každé návštěvě.

Během cestování a práce v kanceláři se lidé častěji zastavují na občerstvení ve Starbucks. Znovuotevírání se jasně promítlo v nárůstu poptávky po sortimentu Starbucks, a to jak díky cestám nejen za prací tak díky setkávání a navazování společenských kontaktů.

Starbucks navíc provedl několik prospěšných změn, které budou lépe odpovídat životu po pandemii. Začal klást zvýšený důraz na drive-thru a příměstské pobočky. I částečná práce v kancelářích snižuje potřebu poboček v kancelářských čtvrtích v centrech měst. O důležitosti drive-thru mluví i čísla: za posledních 12 měsíců byly tržby Starbucks ve Spojených státech tvořeny ze 75 % prodejem právě v drive-thru.

Dalším důležitým bodem je přechod na lepší systém odměn, který umožňuje získávání odměn více zákazníkům. Odměňuje tak dlouhodobé nadšení pro produkty Starbucks. Experti odhadují růst trhu s kávou ročním tempem asi o 8 až 9 %. Díky tomu může Starbucks dosáhnout ročního růstu kompenzace i o 4 až 5 %. Přestože pandemie těžce zasáhla celé odvětví, je pravděpodobné, že z ní Starbucks vyjde silnější. Investorům hraje do karet především postupné navracení zaměstnanců zpět do kanceláří.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.